Enterasys seria G

Przełącznik Enterasys serii G

Wykorzystujący polityki modułowy przełącznik 10GbE warstw 2/3/4, do zastosowań na brzegu sieci.

g

  • Modułowa architektura z 3 gniazdami rozszerzeń dla obsługi modułów I/O 1Gbe i 10GbE
  • Projekt o wysokiej dostępności z redundantnym zasilaniem gwarantuje niezawodną pracę sieci
  • Funkcje PoE oraz routingu IPv4 i IPv6 dla obsługi wielu sieci i urządzeń
  • Dopasowanie wykorzystania zasobów sieci do celów i priorytetów biznesowych
  • Przepustowość 384Gbps oraz wydajność przełączania i routingu na poziomie 215Mpps

Enterasys G3 to przełącznik Gigabit Ethernet z 3 gniazdami rozszerzeń, który obsługuje 24-portowe moduły I/O Gigabit Ethernet, a także 2- i 4-portowe moduły I/O 10GbE. Dzięki możliwością przełączania i routingu z pełną prędkością łącza (w tym routingu IPv6), przełącznik G3 jest idealnie dopasowany do dynamicznych środowisk przełączania i routingu, które wymagają dużej liczby portów Gigabit Ehternet oraz łączy typu uplink 10GbE. Wraz z przepustowością przełączania na poziomie 384 Gbps, przełącznik G3 oferuje 24 porty Ethernet (stałe 10/100/1000Base-T lub 1 Gbps SFP). Dwa z portów na przełącznikach 10/100/1000 są portami typu combo, do których można podłączyć złącza 10/100/1000Base-T lub 1Gbps SFP.W celu realizacji niezawodnej i wysoce dostępnej sieci, przełącznik G3 wyposażony jest w wymienialne, redundantne zasilacze i obsługuje grupy LAG (Link Aggregation Group) oraz protokoły OSPF Equal Cost Multipath oraz VRRP (Virtual Router Redundancy Protocol). Oba modele G3, standardowy i PoE, obsługują redundantne, wbudowane zasilacze, któremogą być skonfigurowane do pracy w trybie współdzielenia obciążenia (redundancja) lub dostarczania dodatkowejmocy.W połączeniu z architekturą non-blocking, solidne funkcje QoS przełącznika G3 zapewniają silne wsparcie dla konwergentnych sieci multimedialnych, w tym VoIP (Voice over IP) i wideo, a także dla wszystkich typów aplikacji przetwarzających duże ilości danych. Wysoce modyfikowalne możliwości klasyfikacji pakietów na warstwach 2/3/4, razem z inteligentnymi mechanizmami kolejkowania gwarantują, że krytyczne dla organizacji aplikacje uzyskają dostęp do zasobów sieciowych z najwyższym priorytetem obsługi.Wykorzystując możliwości polityk Enterasys, administrator sieci może określić odrębne role i profile, które będą reprezentowały określone grupy operacyjne istniejące w danej organizacji. Każda rola uzyskuje indywidualny dostęp do określonych usług i aplikacji sieciowych (np. kierownicy, pracownicy, goście), a przyznane uprawnienia dostępu pozostają przypisane do użytkowników, nawet gdy przemieszczają się oni w obrębie przewodowych i bezprzewodowych punktów dostępowych. Użytkownicy są uwierzytelniani przez IEEE 802.1X, adresMAC lub siećWeb, a następnie przypisywana jest im wcześniej określona rola operacyjna, zapewniająca, że każdy użytkownik posiada dostęp do właściwych mu informacji, co pozwala dopasować wykorzystanie zasobów sieciowych do celów i priorytetów biznesowych.W celu utrzymania bezpiecznej, bogatej w funkcje i opłacalnej pracy sieci również w przyszłości, przełączniki G3 objęte są gwarancją dożywotnią.

Korzyści

Dopasowanie do potrzeb biznesowych:
    •    Elastyczny przełącznik brzegowy łączy rozmiary i opłacalność przełączników pracujących w stosie, z modułowością chassis, w celu wsparcia krytycznych aplikacji biznesowych.
    •    Projekt o wysokiej dostępności z redundantnym zasilaniem gwarantuje niezawodną pracę sieci.

    •    Szczegółowe możliwości QoS wspierają konwergentne sieci multimedialne.
 
Efektywność operacyjna:
    •    Modułowa architektura wspiera rozwój sieci i elastyczność połączeń, w tym 10GbE.
    •    Scentralizowane zarządzanie i oparte o role polityki składają się na obniżenie wydatków operacyjnych.
    •    Pełne funkcje wielowarstwowego przełączania z routingiem IPv4, i opcjonalnie IPv6, dla wsparcia rozwijających się architektur sieci.
 
Bezpieczeństwo:
    •    Wbudowane bezpieczeństwo bez utraty wydajności.
    •    Bezpieczeństwo sieci utrzymywane jednocześnie z mobilnością użytkowników.
    •    Bezpieczne rozmieszczenie zasobów sieciowych, zgodnie z rolami operacyjnymi użytkowników.
 
Usługi iwsparcie:
    •    Najwięcej na rynku zadowolonych użytkowników i problemów rozwiązanych przy pierwszym zgłoszeniu.
    •    Personalizacja usług, w tym badania na miejscu, projektowanie sieci, instalacje i szkolenia.
    •    Gwarancja dożywotnia.

Więcej w tej kategorii: « Enterasys seria D Enterasys seria I »